Teknoloji

Tesla, Model 3 Fiyatlarında Bir Kez Daha İndirim Yaptı – Webtekno

Kısa bir süre önce ülkemizde de satışlarına başlayan Tesla, son dönemde ABD’de de araçlarına indirim uyguluyor. Bu indirimlerden en çok etkilenenlerden biri de şirketin çok satan sedan modeli oluyor. Model 3’tü.

Elon Musk yönetimindeki otomobil devi, geçtiğimiz ay 2023 Model 3 fiyatlarına yaklaşık 1210 dolar indirim uygulamıştı. Böylece aracın fiyatları 39 bin dolara geriledi. şirket şimdi Model 3 araçlarda bir kez daha gitmiş. Electrek’e göre bu atılımın başka bir nedeni daha olabilir.

Tesla, yeniden tasarlanmış bir Model 3’ü piyasaya sürmeye hazırlanırken indirim yapıyor olabilir

2410 dolarlık indirim, eskisi gibi müşteriler tarafından özel olarak tasarlanmayan araçları kapsıyor. Elekrek’e göre fiyatı 37 bin 830 dolara kadar indiren fiyat değişikliğinin arkasındaki sebep sadece bu araçlara uygulandı. Model 3’lerini bitirmek içinÇalışabilir.

Peki otomobil devi bunu neden istiyor? Geçen yılın sonlarında şirketin Model 3 yenilemesi yapabileceği konuşulmuştu. “ yayla” olarak nitelendirilen bu proje ile şirketin yenilenen Model 3’ü 2023’ün ikinci yarısında piyasaya sürebileceği belirtildi. Hatta yenilenen modelin Nisan ayında olduğu söylenen bir fotoğrafı da sızdırılmıştı.

Bütün bunlar şirketin yakın zamanda yeni Model 3’ü tanıtabileceğini gösteriyor. Firmanın özel tasarım olmayan araçlarında böyle bir indirim yapmış olması, müşterileri yeni modelden önce araçları bitirmeye ikna etmeye çalışıyor olabileceğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu