Haber

Çiğli Belediyesi Mahalle Arama Kurtarma Ekibine Yeni Gönüllüler Arıyor

Çiğli Belediyesi, olası doğal afetlerde ilk müdahale hızını artırmak ve can kaybını en aza indirmek amacıyla 2021 yılında kurduğu Mahalle Arama Kurtarma Timini (MAK) büyütüyor.

Belediye Başkanı Utku Gümrükçü liderliğinde doğal afetlerle mücadele çalışmalarını kararlılıkla sürdüren Çiğli Belediyesi, 2021 yılında ÇAK bünyesinde oluşturduğu 150 kişiden oluşan Mahalle Arama Kurtarma Grubunu büyütme çalışmalarına hız verdi. Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem sonrası arama kurtarma faaliyetlerinde yaşanan aksamalar. Adaylar ilk aşamada Temel Afet Farkındalık ve İlkyardım eğitimlerine tabi tutulacaktır. Birinci etabı başarıyla tamamlayanlara, talep edilmesi halinde İtfaiye ve AFAD ile birlikte arama kurtarma eğitimi verilecek.

Başkan Gümrükçü: “Daha güvenli Çiğli için ekiplerimizi büyütüyoruz”

Çiğli Belediyesi’nin depremle ilgili çalışmaları hakkında bilgi veren Lider Gümrükçü, “Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre birçok ilde yıkıma neden olan depremler, önlem alınmazsa sonuçlarının ne olacağını hepimize çok acı bir şekilde gösterdi. Çiğli Belediyesi olarak can kaybımızın yasını tutarken bir yandan da deprem bölgesinde olduğumuzun bilinciyle çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Bu kapsamda 2021 yılında kurduğumuz Mahalle Arama Kurtarma Grubumuzu büyütmek için yeniden çalışmalara başladık. İstekli tüm vatandaşları grubumuza katılmaya bekliyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu