Haber

AK Partili Bursalı “50+1 şartının” kaldırılmasını istedi

AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı, cumhurbaşkanlığı seçiminde aranan “50+1 şartının” kaldırılması gerektiğini savundu.

Bursalı, yaptığı yazılı açıklamada, seçim sürecinde şeffaflığın sağlanması için 50+1 kuralının değiştirilmesi gerektiğini öne sürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konudaki açıklamasını hatırlatan Bursalı, “Kazanmak için tüm prensiplerinden vazgeçen adayların, kendi partililerinin bile haberi olmadığı toplantılar yaptıklarına tanık olduk. Bu olaylardan en çok vatandaşlarımız rahatsız oldu. Sanıyorum. Halkımızın rahatsızlığının giderilmesi gerekiyor. Onun için bu son seçimdir.” “Bu, kuralın neden değiştirilmesi gerektiğinin açık bir göstergesidir.” değerlendirmesini yaptı.

Bursalı, Cumhur İttifakı’nın seçim döneminde tüm süreci şeffaf bir şekilde yürüttüğünü belirterek, “Ancak dönemin CHP lideri ile Cumhurbaşkanı adayı kimsenin bilmediği toplantılar, müzakereler yaptı. Kurulan masanın altında her zaman birileri vardı. 50+1 kuralı aslında şeffaflığın garantisidir.” “Olması gerekiyordu. Ama maalesef rakip oyunu kurallarına göre oynamadı.” söz konusu.

haber-hizan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu